Rozširujeme online služby o rezerváciu lieku v lekárni

Rozširujeme online služby o rezerváciu lieku v lekárni

Pacienti si môžu odteraz prostredníctvom webovej stránky zarezervovať pred príchodom na vyšetrenie v lekárni liek, o ktorom vedia, že im bude ich lekárom predpísaný ale aj už predpísaný liek.

Služba je určená pre pacientov prichádzajúcich do nemocnice, ktorí chcú mať istotu, že liek, ktorý im lekár predpíše, budú mať v lekárni nemocnice NAŠA LEKÁREŇ na sklade. Po vyšetrení si ho vyzdvihnú pod jednou strechou a nebudú musieť obchádzať ďalšie lekárne.

Rezervovať si v lekárni môžu lieky na predpis a špeciálne lieky, ktorých predpis podlieha schváleniu zdravotnou poisťovňou. Na webstránke www.nasalekaren.eu ,pacient vyplní online formulár. V lekárni liek zabezpečia, zarezervujú na meno objednávajúceho pacienta. Keď lekár vystaví e-recept, na jeho základe pacientovi vydajú už pripravený liek.
Takto si môžu rezervovať a vybrať lieky dostupné v distribučných firmách aj pacienti, ktorí nechodia k lekárovi do FNsP FDR, ale majú problém zohnať ho inde.

Výhodou online rezervácie je, že pacient príde „na hotové“ a nemusí obiehať lekárne v meste.
Lekáreň sa nachádza v poliklinickej časti nemocnice na prízemí.

Nemocnica zriadila vlastnú verejnú lekáreň ako prvá štátna nemocnica v SR ešte v roku 2013. Od jej otvorenia je prevádzka lekárne zisková a neustále skvalitňuje svoje služby s cieľom zabezpečiť do rozpočtu nemocnice dodatočné finančné zdroje.